Jacek Królik - główny wykładowca, ojciec chrzestny warsztatów - od samego początku wspiera i pomaga w organizacji warsztatów letnie GRYFowanie.
Urodzony w Krakowie w roku 1967. Gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim.
Od 1997 r. współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2009 współpracuje z Andrzejem Sikorowskim. Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański”. Współtwórca gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli , Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz.
2 grudnia 2017 ukazała się debiutancka płyta gitarzysty, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk.
Od roku 2018 jest szefem muzycznym i członkiem zespołu Krzysztofa Cugowskiego. W roku 2019 wraz z aranżerem Wojciechem Lemańskim i dyrygentem Łukaszem Błaszczykiem powołał do życia symfoniczny projekt Orchestral Rock.
W 2022 roku poprowadził grupę gitarzystów jako mentor w koncercie Wielkie Granie na PGE Stadionie Narodowym.
W swoim dorobku artysta posiada ponad sto pięćdziesiąt nagranych płyt.
Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.
Marek Napiórkowski - jest czołowym polskim gitarzystą jazzowym a także kompozytorem.
Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując własny, niepowtarzalny język muzyczny, który jest trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas bowiem w coraz ciekawsze światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.
Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku.
Doceniany przez branżę i krytyków muzycznych – szesnastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Za nagraną wraz z orkiestrą AUKSO płytę „String Theory” otrzymał nagrodę O!śnienia Onetu w 2023 roku.
Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Muzyka do filmu „Bejbis” Andrzeja Saramonowicza otrzymała nagrodę publiczności jako Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku w plebiscycie Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, a także nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” 2023. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019. Spełnia się także jako kompozytor muzyki teatralnej.
Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami, w tym kilkanaście autorskich. Na jego solowych płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer czy Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.
W latach 2017- 2019 roku prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet, a obecnie jest gospodarzem audycji „Napiór w eterze” na antenie Radia Nowy Świat.
Posiada tytuł profesora sztuk muzycznych i wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Wiktor Tatarek to gitarzysta i muzyk sesyjny.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ma za sobą ponad 20 lat doświadczenia w pracy z polskimi i zagranicznymi artystami oraz orkiestrami i show-band'ami telewizyjnymi.
Jako muzyk sesyjny i „sideman” ma na swoim koncie ponad setkę nagranych płyt i kilkaset zarejestrowanych koncertów.
Od 2010 roku członek zespołu Brathanki. Pasjonat elektroniki, radiotechniki i rejestracji dźwięku oraz konstruktor własnego wielkoformatowego studia nagrań opartego w całości na technologii analogowej.